משאבות סחרור

התקנת משאבות סחרור במערכות מים

חברת בן נעים מערכות חימום מתמחה בהתקנת מערכות חימום מים חדשניים, מערכות הסקה מרכזיות, מערכות חימום תת רצפתי, פתרונות חימום מים למקורות מים גדולים כמו מקוואות ובריכות, ועוד.

מרכיב מרכזי העומד בבסיס מערכות מים מודרניות הוא המשאבה, או בשמה המלא משאבת סחרור.

תפקיד המשאבה הכרחי בתהליך הזרימה של מערכת המים, והיא נדרשת לא מעט כדי להביא את רף תוצר המים למושלם.

 
ובכן מהם משאבות סחרור מים?


אופן הפעילות של משאבות סחרור הוא די בסיסי, המשאבה מעבירה נוזלים בין מקום א' למקום ב', כשבאמצע המעבר המים עוברים תהליך שנקרא סחרור, הליך זה מסייע להנעה טובה ומהירה יותר של המים ללא לחץ מיותר ובזבוז אנרגיה מוגזם שעלול להכביד בתחזוקת המערכת.

משאבת סחרור הידועה גם בשם משאבת סירקולציה דואגת לשנע כל העת את המים בין נקודת קצה אחת לשניה, וכך פותרת 2 בעיות נפוצות:

  • טמפרטורה של המים – המשאבה עבירה את המים בין 2 נקודות קצה [כמו שנרחיב בהמשך] ושומרת על טמפרטורה אחידה לאורך כל קוו המים.
  • זיהום ופטריות במים – המים נמצאים כל העת בתנועה, וכך מנענו היווצרות של פטריות ומיני חיידקים מזהמים אחרים בתחתית המים.

והתוצאה היא מים נקיים, שמגיעים בטמפרטורה הנכונה ובמהירות רבה אל הברז בכל קומה שנהיה.

לאלו מערכות מים מומלץ להתקין משאבות סחרור?


השימוש במשאבות סחרור הוא רב ומגוון, ישנם משאבות סחרור גדולות מאד המתאימות למערכות ענק של מים כמו מערכות מים לחימום מקווה, בריכה, מלונות ועוד.

לעומת זאת משאבות סחרור נכונות גם למשתמש הביתי לצורך דודי שמש, או חימום תת רצפתי.

המטרה אמנם שונה אך אופי הפעילות אחיד.

התקנת משאבות סחרור מים לדוד שמש ולמערכות סולאריות בבניין

כך למשל התקנת משאבות סחרור מים לדוד שמש גורמת לסחרור קבוע בין הקולטים למחליפי החום של דוד השמש, המשאבה מבצעת סירקולציה – מביאה את המים הקרים מהדוד שמש לקולטי החום כדי לחמם את המים, ולהיפך – אחרי שהמים התחממו המשאבה מחזירה את המים לדוד שמש ואנו מקבלים מים חמים במהירות לברז שלנו.

 במצבים בהם נגרמת תקלה למשאבת סחרור קיימת במערכות מים סולאריות או בכל מצב אחר, והגורמת לנזילה של מים וכדומה,  אנו ב'בן נעים מערכות חימום' נאתר במהירות את הבעיה ונבצע את התיקון הדרוש במהירות ובאמינות רבה כדי שתהיו רגועים ותהנו ממערכת איכותית שעובדת ולאורך זמן. 

התקנת משאבות סחרור מים לחימום תת רצפתי

 מערכת חימום תת רצפתי מבוסס מים פועלות על אותו עיקרון של מים הנעים לאורך קווי הצנרת כשהם חמים או קרים וגורמים לחימום מיטבי, נעים ונוח של הבית.

יחד עם התקנת מערכות חימום תת רצפתי אנו בבן נעים מערכות חימום יודעים להתאים את המשאבה הנכונה שתספק לכם מים חמים במהירות אחרי הפעלת המערכת מבלי לחכות יותר מדי לחימום של הבית.

משאבות מים לבריכות / מקוואות ומאגרי מים גדולים


מאגרי מים גדולים זקוקים למשאבת סחרור כדי לשמר טמפרטורה אחידה במאגר המים, ואף לשמור על ניקיון המים על ידי התנעה מתמדת של המים והימנעות ממצב בו המים עומדים לאורך זמן.

 

לסיכום – מה התועלת שלנו ממשאבת סחרור מים?
משאבת סחרור מים מהווה מרכיב משמעותי בכל מערכת מים מרכזית, המשאבה גורמת לתנועה מתמדת של המים בין נקודות קצה.

המשאבה מצוידת בחיישנים היודעים לזהות את מידת הטמפרטורה של המים בנקודות הקצה, ומעבירה כל הזמן מים ממקום למקום כדי לשמר את הטמפרטורה שאנו בחרנו מראש בהתאם לרצון הלקוח ותנאי המערכת, ואף לשמור על המים נקיים ממזהמי מים שונים.

בן נעים מערכות חימום מבצעת קרוב לשני עשורים התקנות מערכות חימום מים מרכזיות וביתיות בכל אזורי הארץ, גם בכל מה שקשור למשאבות סחרור תרגישו חופשי להתקשר ולהתייעץ על פתרון לשמירה על טמפרטורה אצלכם.

אנו נדע להתאים לכם את המשאבה בגודל הנכון, כולל התקנה וייעוץ מקצועי של בן נעים מערכות חימום לשמירה על אורך חיי המשאבה.