משאבות חום

משאבת חום לכל מטרה

צוות המומחים של חברת 'בן נעים מערכות חימום' מספק פתרונות של חימום מרכזי למגזר הפרטי כגון בתים פרטיים ופתרונות מים חמים במגזר המוסדי כגון מקוואות, מערכות מים חמים לבניינים, בתי אבות, חדרי כושר וכו'

לא מוותרים על מערכת חימום מרכזית

מערכת חימום מרכזית מבטיחה ללקוח חימום בכל אותו מרחב בו הוא מעוניין, אם הכוונה היא אל דירה, אולם או בניין. מערכת חימום תמיד תותאם ללקוח בהתאם לגודל המרחב אותו יש לחמם. מקור האנרגיה האפקטיבי והמשתלם ביותר (אנרגיה סולרית, הסקה חשמלית, דלק או משאבת חום, הנחשבית לאמצעי המועדף על הלקוחות ואנשי המקצוע וזאת משום היתרונות הרבים המשוייכים לו). האופן בו מועבר החום (הולכה, הסעה או קרינה) ואופן העברת האנרגיה ממקור החום לבית, אם באמצעות חשמל, אוויר או מים.

נכון להיום שתי מערכות החימום המרכזיות המוכרות ביותר הן:

מערכת חימום תת רצפתי – כאן הכוונה אל מערך צינורות מים חמים  המונחים מתחת לריצוף על שכבת בידוד. מערכת זו מוסתרת, שקטה, בטיחותית, מפזרת חום באופן אחיד, אינה מייבשת את האוויר, עמידה לאורך זמן, אינה מועדת "לפורענות" בכל הקשור אל דליפת מים ותקלות שונות ומאפשרת שליטה על הטמפרטורה בכל אחד מחדרי הבית. חשוב לקחת בחשבון שנכון להיום רוב האנשים בישראל אינם בוחרים בחימום תת רצפתי עם גופי חימום וזאת משום עלויות תפעול גבוהות מאוד ובוחרים מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים חמים במעגל סגור, מערכת הסקה מרכזית אין בה אבנית מהסיבה שזו מערכת במעגל סגור וזו הסיבה לכך שלא קורה כלום לצנרת ולא יכול לקרות מצב של פיצוץ או דליפה.

מערכת רדיאטורים תלויים – מערכת מומלצת ביותר המורכבת מרדיאטורים הפועלים על בסיס מים חמים. בעיר ירושלים, ישנם הרבה בתים שמחממים ע"י מערכת הסקה על רדיאטורים, כמו כן גם באירופה נהוג להשתמש במערכת הסקה על רדיאטורים. וזאת משום היתרונות הרבים שלה. מכשיר זה מפיץ חום באופן מיידי וזאת באמצעות חימום הצלעות שלו. בנוסף, הוא אינו מייבש את האוויר, בטיחותי, חסכוני בחשמל (לעומת אמצעי חימום אחרים, כמו למשל מערכת מיזוג אוויר) ומפזר חום באחידות. ניתן לחמם בית של עד 200 מ"ר ב- 3 שקלים לשעה לכל היותר!

יותר זול לחמם עם משאבת חום לעומת חימום במזגן, אם תפסיק את המזגן הבית מתקרר ישר, לעומת זאת אם נחמם את הרצפה למשך כ- 6 שעות ביום הרצפה תישאר חמה עד ליממה שאחרי!

הסבת תנור סולר\גז למשאבת חום

מערכת מים חמים מרכזית. בן נעים מערכות חימום מתמחה בהתקנת משאבות חום לבניינים ולהסבת תנור סולר במשאבות חום להתייעלות אנרגטית.