מערכת הסקה מרכזית לבית

דמיינו את הבית שלכם בימי החורף הסוערים. בחוץ סוער וקר, ובבית שלכם שוררת חמימות נעימה המשרה שלווה וביטחון על בני הבית.

אנו בבן נעים מערכות חימום דואגים כבר קרוב לשני עשורים למקסם את האווירה הטובה במאות בתים בישראל, את על ידי התקנת מערכות חימום המובילות בעולם. ככה אנחנו עושים זאת.

בואו נסקור את שיטות החימום השונות:

מזגנים – מזגנים הנם הדרך הנפוצה לחימום בתים וחדרים קטנים, אולם הם ידועים בנטייה לייבש את האוויר בחדר. ולגרום לתחושת מחנק, במיוחד בכל השטח האווירי הנמצא מול פתחי האוורור שלהם.

תנורים ורדיאטורים – מוצרים אלו נחשבים לותיקים בתחום חימום הבית, אולם אנו רואים את השימוש ההולך ופוחת בהם. זאת עקב אי יכולת לחמם חללים גדולים, וכן בגלל הסכנה הטמונה במגע ישיר אתם – במיוחד בבתים עם ילדים ובעלי חיים.

אפשרות שלישית ופופולרית מאד הינה התקנת מערכת הסקה מרכזית. מערכות חימום מודרניות אלו פותרות את כל הבעיות, הם בטוחות, נעימות, חסכוניות ומרגישות מצוין גם בחללים גדולים מאד.

איך פועלת מערכת הסקה מרכזית?

מערכת חימום לבית מרכזית שואבת אנרגיה ממקור אחד, דלק, שמן, גז או מים, ומפזרת את אנרגיית החום שנוצרה בכל חלל הבית באופן שווה.

בתים עם מערכות הסקה מרכזיות נהנים מפיזור אחיד של החימום, וכך שהטמפרטורה שווה בכל פינה – בחדרים, המבואות, המפלסים ובכל חלל הבית.

את מערכת הסקה מרכזית אנו מתקינים תחת הרצפה [ידוע גם במערכת חימום תת רצפתי], או בצינורות הטמונים בקירות הבית, אפשרות נוספת היא התקנת מבנים דמויי רדיאטורים בכל חדרי הבית. 

לאחר התקנת צינורות המערכת באופן שווה בכל הבית המערכת מפזרת את אנרגיית החימום בחדרים ומשרה אווירת חימום טבעית ונוחה ללא רעשים, ומשבי רוח לא נעימים.

אלו מערכות הסקה מרכזית קיימות?

מערכות הסקה מרכזיות מבוססות על הפיכת מקור חום יחיד, ופיזור אחיד.

ישנם מספר מקורות חום – מערכות הסקה המבוססות על גז, מערכות מבוססות דלק או נפט, מערכת מבוססת משאבות חום, מערכות אנרגיה סולאריות, מערכות חשמליות לחלוטין, ומערכות המבוססות על חימום מים.

אגב, מערכות הסקה מרכזיות המבוססות על מים חמים הינם פופולריות ביותר כיום, כיון שהן מאפשרות בין היתר ליהנות גם מהמים חמים עצמם לצרכי הבית.

היתרונות במערכת הסקה מרכזית

היתרונות במערכת הסקה מרכזית רבים.

ראשית יש את יתרון הנוחות והבטיחות. מערכת כזו מחממת את החללים הקרים ביותר בצורה טובה, אחידה, בטיחותית וללא רעש. 

אין מגע ישיר מול גוף החימום או מקור החום. החום מתפזר בצורה טבעית ואחידה בכל חללי הבית ומשרה אווירה נעימה.

יתרון מרכזי נוסף הוא האפשרות המלאה לוויסות הטמפרטורה בכל חדר. המערכת מגיעה עם מערכות שליטה ובקרה בכל חדר ודרכם תקבלו שליטה מלאה על גובה הטמפרטורה. להגדיר באילו חדרים ספציפית תרצו להפעיל את החימום, ולהתאים את החימום לפי התנאים שלכם.

יתרון לא פחות חשוב הוא היתרון הכלכלי. מערכת הסקה מרכזית מבוססת על הפקה וצריכה חכמה של אנרגיה. אופי בסיס המערכת בשילוב שליטה מלאה על חימום הבית מסייעות לחסוך באנרגיה ולהוזיל משמעותית את חימום הבית לטווח הארוך.

מערכת ההסקה הפופולרית כיום – חימום תת רצפתי

מערכות חימום תת רצפתי הן האופציה הפופולרית ביותר מבין כל מערכות ההסקה המרכזיות, עוד תוכלו לקרוא על מערכות חימום כאן. המערכת מבודדת את החום מהרצפה ומעלה את החום לחלל החדר באופן שווה.

מקור אנרגיה מוביל במערכות החימום התת רצפתיות הוא מים. זאת כדי למקסם את היתרונות הנמצאים במערכות אלה, לחסוך בצריכת אנרגיה ולחסוך בעלויות השוטפות.

מעוניינים בהתקנת מערכת הסקה מרכזית? אנחנו הפתרון עבורכם.

בן נעים מערכות חימום מבצעת קרוב לשני עשורים התקנות מערכות הסקה מרכזיות בכל אזורי הארץ, אנו מומחים בכל סוגי המערכות הקיימות, אז תרגישו חופשי להתקשר ולהתייעץ על פתרון לשמירה על טמפרטורה אצלכם.

הנה כל האפשרויות שלכם לשמור על קשר:

טלפון | ווצאפ | מייל